heyy101
heyy101
03-04-2018
Mathematics
contestada
how to solve this problem?
Respuesta :
insanelycrxzy
insanelycrxzy
06-04-2018
To figure out the unit price of the hat, you would divide 259.2 by 12 to get the unit price of 21.6. Then you would multiply that number by two to get 43.20 for the total amount it would be to get the two couches hats
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
Complete the following chemical equation. 2KMnO4 + Heat ----------- + MnO2 + -----------
Please only answer this question if you have read the Warrior Cats book series. SHIP CATS FROM THE BOOKS TOGETHER. And have a reason for why, be it funny or ser
Can someone help? I give you 5 stars
8kg ham costs $12/kg. find the cost per pound.
Evaluate p2m−(np+r) if m=−32 , n=2 , p=−8 , and r=4
3(y+2)=30 one solution
A. 6n + 17p - 10n - 9p B. 16n - 8p +12n - 17p
Read the sentence from Arthur Conan Doyle’s The Adventures of Sherlock Holmes. Select the word or phrase that helps the reader understand the meaning of the all
Which expression is equivalent to 7w + 4w? 10w 2W + 10w W + 11 4w + 7w
Find the quotient of : 8 ÷ 3/4 = what is it