Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 86+ )
Otras preguntas
According to the Declaration of Independence, what are the three most basic rights? freedom of speech, assembly, and religion the right to vote, to bear arms, a
For your US history class, you are assigned to give a speech about how the US economy has significantly changed in the past 200 years. Which US historical event
Why did the citizens of western Virginia form their own government and ask to be admitted to the Union as a separate state? They believed that slavery was immor
George Washington tried but failed to convince Americans to avoid getting involved with political parties isolating the nation from international relations sett
How did the work of Dmitri Mendeleev differ from that of John Newlands in the development of the periodic table?
1. Great Balls of Fire Buddy Holly and the Crickets 2. The Great Pretender Jerry Lee Lewis 3. Blue Suede Shoes Carl Perkins 4. Maybellene Chuck Berry 5. Peg
The end of the war in Europe compared to the end of the war in the Pacific
A triangle has interior angles equal to 55, 70 and x. What is the value of X? A:180 B:125 C:55 D:10
In its early days, the colony of Georgia prohibited representative government and
how can you reduce the stress of completing a project