mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 48+ )
Otras preguntas
What is the role of RNA A) to provide the original blueprint for protein production B) to move information from the ribosomes to the nucleus for protein synthe
Mileena comes to your clinic with a mole that has recently changed in appearance. You examine the mole and note that its borders are irregular, it has a deep bl
nvm delete this please
A/An _________________ is when nations agree to work together for a common goal. a. coalition b. envoy c. endorsement d. war Please select the best answer fr
what attributes of a solid figure should you identify to classify it as a polyhedron HELP ME ASAP PLEASE!!!!!!
O A. Feeding sugar to a child at times will not harm the child. O B. Bribing a child is okay if used judiciously in critical situations. OC. It is alright to ar
can someone help me come up with a central question for my English assignment!!?
What element of the Treaty of Versailles does the excerpt above address?A. reparationsB. disarmamentC. territorial changes
Lucy likes to play basketball. A. imperative B. simple C. interrogative D. compound
In the context of the poem, what does the word blithe most likely mean? I Hear America Singing by Walt Whitman Answers A. arrogant and focused B. satisfied