GutsnGlory
GutsnGlory
03-04-2017
Mathematics
contestada
Help with math please!
Respuesta :
zoe171
zoe171
03-04-2017
the first one i believe because you're multiplying by 6
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 98+ )
Otras preguntas
What is the unit rate of $2.50 for 5 ounces
A pack with 6 cans of juice costs 3.48. What it the unit price? A.0.49 per can B.0.50 per can C.0.58 per can D.0.60 per can**my answer??**
during nuclear fission and fusion matter that seems to disappear is actually converted into
Read the sentence. Our teacher has waited so patiently for our report, but we have not submitted it yet. Which underlined word functions as a coordinating conj
What is the solution of the system? Use the substitution method. {y−2x=8 {16+4x=2y The only solution is (24, 0) The only solution is (1, 10) There is no soluti
When plug prongs are connected to the metal case of an appliance, a part that should always be placed next to the case is a A. hexagonal aluminum shoulder. B. m
Who fought in the Thermopylae battle?
Well you can call again tomorrow to see if mr. roberts is in.
i need the pattern for these numbers, 1, 8, 27, 64, _, _, _, _, _ and 2, 3, 5, 7, 11, 13, _, _, _, _, _
Why were the colonists against the British when they were charging them taxes? (For a class "argument" and I'm against this idea)