cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
essay about you cannot come for cricket practices as you have sprained your leg . write a note to your friend explaining the reason for not coming .
I need help ASAP!!!Please explain the answer
10. What is the smallest number that can be added to 367 to produce a result divisible by 3? (A) 1 (B) 2 (C) 3 (D) 4 (E) 5
Evaluate the expression for x=-5,y=-7, and z=9
Read the paragraph. Then answer the question that follows. Perhaps you wanted pizza for dinner, but were out voted by the rest of the family who wanted chili. T
The main purpose for creating the United Nations was to _____. 1. create a homeland for the Jews 2. help prevent future world wars 3. run the German government
Simplifying the equation below! Please help.
What are the 2 most abundant elements found in the Earth's crust? A. Iron and nickel B. Carbon and silicon C. Oxygen and silicon D. Carbon and hydrogen
why water can reduce unpleasant smell that produce from methane gas ?
State one reason why soil organisms need air