demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
Would this be y = x^2 - 3 since the curve is pointing down instead of up?
How to make a mountain out of small wooden sticks?
What is the chief source of the Arab-Israeli conflict in the Middle East?
Which best explains the concept of pattern in Art?
a short story in 15 sentences, using the following vocabulary: collapse, particles, collide, galaxy, and planets
What element in the excerpt from Life on the Mississippi most suggests that it is a realist text?
john was unable to work on sundays because he had a church commitment. This is know as a/an? a.horizontal relationship b. ethnic difference
We celebrate the 4th of july because that's when the __________ was signed
Name 2 reasons The US entered the Spanish American War
Unlike her husband, a peasant woman worked