marsliu27
marsliu27
03-11-2021
Mathematics
contestada
a 1 pound package of cheese for $7.49
Respuesta :
420aidennelson2005
420aidennelson2005
03-11-2021
Answer:
That's about 47 cents per ounce of cheese
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 66+ )
Otras preguntas
Heya, I only have about 5 minutes so pls see and help quick. Picture attached
In which state is the mississippi river delta located
Which phrase correctly completes this conversation? Juan: ¿Cuánto pesas? Pedro: _________ sesenta y tres kilos.
What does "direct democracy" mean? A That people vote on laws themselves, without representatives. incorrect answer B That only certain people can serve on juri
John deposited $80 in a savings account earning 5% interest, compounded annually. To the nearest whole dollar, how much interest will he earn in 3 years?
Consider the four stars shown following. Rank the stars based on their surface temperature from highest to lowest. a red supergiant star Sun a blue white dwarf
Find the area of the following polygon
HELPP WILL MARK BRAINLIEST 0.167 ml =blank l
HELP: Solve this problem and show how you thought of it 3 different ways: 1/3 ÷ 5 (24 pts)
From where do the Israelites trace their beginnings?