BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
what is the sum of 7/10 and 6/100
what is the sum of 7/10 and 6/100
Explain what is the same about two fractions that are like fractions
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
having troubles with inequalities.. 3.8x + 14.5 < 32
which trinomial is equivalent to (3x-1)(x+4)
what is the sum of 7/10 and 6/100
Explain what is the same about two fractions that are like fractions