davisxk313kd
davisxk313kd
03-12-2016
Mathematics
contestada
How do i find the cost per pound?
Respuesta :
JonathanHagen
JonathanHagen
03-12-2016
Literally just take the cost of X pounds of goods and divide it by X.
Answer Link
ValirionSaphris
ValirionSaphris
03-12-2016
Take the price you paid and divide it by the number of pounds you bought. For example, say I paid ten dollars for five pounds of flour. Take the ten dollars and divide it by the five pounds of flour, you get two dollars per pound.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
The contending attorneys at the scopes trial in 1925 were william jennings bryan and _____.
What are the tools of fiscal policy?
Which of the following is true about personal hygiene practices?
help me pleasseeee :)
To add or remove space before or after a paragraph, users should select _____. the Line and Paragraph Spacing icon the Alignment icon the Hanging Indent option
STIs affect the health of the body only and do not affect the mind beyond the emotional trauma they may cause true or false
what is the definition of work when net force is parallel to the distance?
Which expression finds the length of side x in this right triangle
is 127 prime or composite
According to the theory of plate to tonics how do two plates interact to form large mountain range