izzymcguirk
izzymcguirk
03-02-2021
Mathematics
contestada
12 + 4r-9= 9x + 7 - 5x
Respuesta :
saulcruz
saulcruz
03-02-2021
Answer
The equation simplified is: r=x+1
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
Which unit rate is the lowest price per ounce Choice a: 10 ounces of chocolate chips for $1.66 Choice b: 20 ounces of chocolate chips for $3.22 1: choice a 2: c
An isosceles triangle has two sides of equal length, a, and a base, b. The perimeter of the triangle is 15.7 inches, so the equation to solve is 2a + b = 15.7.
Pls help w this question
crunchee corporation increases the size of its granola packages from 16 ounces to 20 ounces.what is the percent of increase in the size of crunchee's granola pa
What beat frequencies are possible with tuning forks of frequencies 255, 258, and 260 hz ?
write the following numbers in p by q form 2.015151515...
Students are measuring various objects around the classroom. A pencil measures 8 ⅜ inches while a pair of scissors measures 5 ½ inches. How much longer is the p
Business support systems ____.
A group of 65 baseball players were surveyed about which hand they favor for batting. The data from the survey are shown in the Venn diagram. Determine the valu
"I have a few ideas." Who would say this quote? A. Initiator B. Blocker C. Builder D. Leader