quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 24+ )
Otras preguntas
What was Napolean Bonepart's biggest war victory?
The spread of affordable newspapers throughout the country led to more Americans participating in democracy. True False
Match the angle measures with its equivalent.
What does life mean in the Declaration of Independence?
Write an introductory paragraph on the topic: the benefits of e-learning
Shane went bowling with his friends. The bowling alley charges $20 for an hour of group bowling plus a fee to rent each pair of shoes. Shane's group bowled for
I have my last 3 electrons on the third energy level.
Based on the model of cellular transport, the conversion of atp to adp provides a mechanism for
There are a total of 12 bicycles and tricycles in a parking lot. If there are 31 wheels in all, how many of them are bicycles?
Please Help i Need this asap and i dont know