ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 57+ )
Otras preguntas
Please help ASAP. Need it for homework
mention the energy conversions involved in the formation of cyclones ?
Gcf of 18m x 18m and 7m
When Jimmy and Shane went fishing, Shane caught 2 more than three times the number of fish that Jimmy caught. Write an algebraic expression that represents how
ratio simplest form of 1 hour and 45 minutes
Kara is worried about her friend Jamie, who seems depressed and withdrawn. Jamie recently quit their softball team, which she used to love. She has started hang
The ice sheet on antarctica has uniform depth true or false
Amber is using 3 ft by14 ft sheets or wallpaper to cover a rectangular wall that has an area of 240ft^2. What is the least number of sheets of wallpaper she wil
A table has several fields related to computer data. You want the serial number (Sr. No.) field to increase by one every time you add a new record. Which data t
1) what is the function of a cell’s selectively permeable plasma membrane?