zjamieee
zjamieee
01-01-2019
Mathematics
contestada
can someone help with this question
Respuesta :
andrei750238
andrei750238
01-01-2019
210 - ( 30 * x )
**I assume the question asks for total minutes.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
without tourism in the countrys development will suffer a great deal.discuss
A stamping machine in a toy factory can produce 25 toy cars each minute at a cost of Nu 30.What does it cost to producc275 toy cars? How long does it take?
what is the the true primary colors
At Super Grocery, strawberries cost $3.00 for 2 pounds. At Value Market, strawberries cost $4.00 for 3 pounds. What is the unit price of a pound of strawberries
Put your answer in standard notation to 4 decimal places.) 1.11 x 10^2 divided by 2.9 x 10^3
Without phloem, a plant would be unable to _____. take in sunlight from the sun transport food from its leaves absorb water from the soil
Lines 1–25: What different types of information are found in these stage directions? What does the audience see on the stage when the curtain rises? What kinds
Mr. Smith drove for 45 minutes at a speed of 40 km/h. He stopped for 15 minutes for a coffee break and then he drove for 2 hours at a speed of 75 km/h. What was
which primate is least closely related to humans
3. Change 53/50 to thousandths